Obecní knihovna KOMORNÍ LHOTKA
Komorní Lhotka 27
739 53 p. Hnojník
email: knihovna@komorni-lhotka.cz

Makety ligotských kostelů v knihovně

17.08.2015 16:12

Speciálně pro Ligotský jarmark byly vyrobeny panem Janem Walachem, klientem domova pro seniory Sv. Josefa v Ropici dva ligotské kostely:

Evangelický kostel je vyrobený z laryngologických lékařských dřívek. Střecha je vyrobena z vnitřních stran kartónů z mléka.

Korpus katolického kostela tvoří kartón a tmavá cihlová tapeta. Střecha je opět z lékařských dřívek. V prvním zákoutí vlevo od hlavních dveří je upevněn provázek, kterým můžete zazvonit na zvonek v kostelní věži.

Exponáty kostelů a podhorské vesničky byly panem Walachem věnovány obecnímu úřadu. Ti, kteří neměli možnost kostely shlédnout na výstavě na Ligotském jarmarku, můžou šikovnost pana Walacha obdivovat v Obecní knihovně, kde jsou makety vystaveny.

Provozní doba obecní knihovny:

Pondělí, Úterý, Čtvrtek 12.30 – 17.30 hodin.